Blog

 • Oyunun Çocuklar Üzerindeki Karşı Konulmaz Gücü

  Oyun, çocuğun dünyasında kendini ifade etmesinin ve yaratıcılığını geliştirmesinin yanı sıra aile ilişkilerini artırmak, beraber keyifli vakit geçirmek veya herhangi bir çatışma anında uzlaşma ortamını sağlamak için önemli bir aktivite.
 • Çocuğunuzla Kaliteli Zaman Geçirmek

  Ebeveyn olarak, çocuğunuzla geçirdiğiniz zamanın eksik ve yetersiz olduğunu düşünebilirsiniz. Bu duyguyu yaşayan anne ve babalar için söylenebilecek en güzeli ‘yeterli’ kelimesinin zamanın bir reçetesi olmadığıdır. Bu süreçlerde çocuğunuzla ne kadar zaman geçirdiğiniz değil ne kadar kaliteli zaman geçirdiğiniz daha önemlidir.
 • Çocuk Gelişiminde Müzik Eğitiminin Önemi

  Müzik, çocukların gelişim zamanlarında kendini ifade edebilme ve iletişim kurabilmeleri açısından oldukça büyük bir etkendir. Çocukların küçük yaşlarda müzik ile tanışmaları gelişimlerinde önemli bir basamağı oluşturur. Çocuklarımızın müzik yetenekleri ne seviyede olursa olsun ister şarkı söylesin ister enstrüman çalmayı öğrensin, her çocuk müzikle ilgilenmeli ve en az bir aktiviteyi kendisine hobi edinmelidir. Tabii ki bu konuda eğitimcilerin ve ailelerin de desteği çok önemli bir rol oynuyor.
 • Çocuğun Gelişiminde İletişimin Önemi

  Çocuklarımızla sağlıklı iletişim kurmak büyüme ve gelişim çağındaki çocuklar için çok önemlidir. Çocuğunuzla doğru kanalı bulup iletişime geçerseniz birçok konuda kendiliğinden çözüme kavuşacaktır. Hadi biraz çocuğunuzla doğru iletişim kurmanın püf noktalarından bahsedelim.
 • Zor Anlarda Oyunun Gücü

  Çocuklar 15. aydan itibaren bağımsız hareket etme dönemine girerler ve bu birkaç yıl devam edebilir. Bu dönemlerde çocuğunuzun en sevdiği cevap “hayır” olabilir. Kızınız bezini değiştirmeniz gerektiği zamanlarda sizden kaçabilir, oğlunuzun tuvaleti olduğu halde tuvalete gitmeyi istemeyebilir. Çoğu anne baba bu davranışlardan dolayı hayal kırıklığına uğrayabilir.
 • Sporun Çocuk Sağlığına Faydaları Nelerdir?

  Spor yaparak büyüyen çocuklar daha aktif, özgüvenli olmanın dışında en önemlisi sağlıklı büyüyorlar. Sporun her yaşa faydası olduğu gibi tabi ki çocukların fiziksel gelişimlerine faydası da oldukça fazla.

  Günümüzde gelişen teknoloji ile yetişkinler gibi çocuklar da hareketsizliğe alışıyorlar. İlk yaşlarından itibaren televizyon, tablet, bilgisayar ve cep telefonu ile tanışan çocuklar, evlerinden hiç çıkmadan büyüyorlar. Bu nedenle son yıllarda özellikle çocuklarda sağlık problemleri artıyor.
 • Çocuk Gelişimi

  Oyun, çocuğu anlama ve tanıma konusunda bize çok fazla bilgi sunar.  Çocuk için gerçek bir ihtiyaçtır ve onun bedensel, psikolojik, sosyal ve zihinsel gelişimi açısından çok önemlidir. Çocuğunuzu oyun yoluyla gözlemleyip, çözümleyebilirsiniz.